Kako složiti i održavati topliju odjeću

Kada dođe jesen dolazi i vrijeme za strateško preslagivanje odjeće u ormaru. Obično nam to nije iznimno draga aktivnost pogotovo stoga što u toj sezonskoj zamijeni nailazimo na komade garderobe koja je pomalo zgužvana i više puta nema mirisnu svježinu budući da je odležala zatvorena u ormarima nekoliko mjeseci.

Praktični savjeti za slaganje i održavanje toplije odjeće

1. Pri preslagivanju odjeće hrabro odvojite one komade koje ne nosite više od dvije godine i darujte ih potrebitima. Biti ćete zadovoljni s učinjenim, jer ste nekome omogućili noviju toplu odjeću, a vaši ormari će “prodisati”. Time ćete postići bolje razaznavanje komade odjeće pri odabiru, a odjeća je biti manje zgužvana i svježija zbog protoka zraka.

> Savjet
U slučaju da su neki komadi poprimili “ustajali” miris tijekom ljeta predlažemo praktičan Philipsovog steamer koji će svojom parom potpuno osvježiti odjeću od neugodnih mirisa. Jednostavan je za korištenje, a i štedi vaš novac koji biste ostavili u kemijskoj čistionici.

2. Organizirajte slaganje prema vrsti materijala i tipu odjeće. Slažite posebno pulovere, majice, veste, hlače ili suknje koje možete slagati prema vama dragoj tipizaciji, ali tako da ih razlučite. Dobro je dakle slagati posebno pamučne dijelove, vunene stvari te komade od umjetnih vlakana, jer vanjska temperatura nalaže nam određenu odjeću koja je laganija ili toplija u određenim danima.

> Savjet
Puno puta nakon što izvadimo željenu odjeću iz ormara, bez obzira kako smo je pažljivo posložili, na njoj su vidljivi rubovi od slaganja. Stoga ponovno možete koristiti Philipsovog steamer koji će puno brže od običnog glačala ispraviti rubove, jer ga možete koristiti u svim položajima i na svim vrstama materijala. Naime, znamo da je vuna ili svila vrlo osjetljiva pri “običnom”glačanju gdje je vrlo teško pogoditi točnu temperaturu podloge.

philips-steam-1

3. Pretraživanje ormara također će biti puno brže i učinkovitije ako odjeću poslažete po boji i nijansama, jer ćete tako vrlo jednostavno uskladiti gornji i donji dio dnevnog željenog izgleda. Ne bi vjerovali, ali nakon tako posloženog ormara možemo i iz udobnog kreveta već vizualizirati što ćemo odjenuti drugi dan.

> Savjet
Philipsov steamer odložite u njegovu vrećicu u ormar na vidljivo mjesto kako bi vam uvijek bio dostupan, jer ćete učas osvježiti i one odjevne predmete koji su možda dan ranije poprimili neki neželjeni miris cigareta ili restoranskih mirisa hrane.

4. Kako bi oblačenje postalo ugoda svakako preporučujemo da odjeću koju stavljate na vješalice slažete po veličini i tipu odjeće. Drugim riječima slažite ormar s lijeva na desno tako što ćete prvo stavljati na vješalice duže kapute i jakne, zatim kraće komade vanjskih odjevnih predmeta. Niz nastavite s vješanjem hlača i suknji na vješalice sa spužvastim držačima (u slučaju da nemate takve vješalice prebacujte suknje i hlače po pola preko prečkice na običnoj vješalici). Na kraju posložite vješalice s košuljama od najsvjetlije do najtamnije boje.

> Savjet
Obično su kaputi i jakne izrađeni od finijih tipova vunenih materijala koje također možete “izglačati” bez straha s Philipsovim steamerom koji će vam uštedjeti vrijeme i novac koje biste utrošili na čistionice

5. Na kraju u ormar, u potpuno odvojenom dijelu, posložite svečanu odjeću prema gore navedenim uputama što znači prema tipu odjeće, boji, materijalu. Tako ćete više nego jednostavno brzo odabrati kombinaciju prema vrsti prigode na koju odlazite.

> Savjet
Većina svečane odjeće izrađena je od iznimno rafiniranih materijala pout kašmira, fine vune ili svile. Philipsovo steamer savršen je saveznik u ravnanju najfinijih komada odjeće stoga neka vam uvijek bude pri ruci, jer odjeću možete urediti njime i dok je ona obješena na vješalici.

Tekst: Diana Mikloš, glavna urednica

Facebook Like Button